Irezumi, japonske tetovani, japonske tattoo, japanese tattoo.
Tatér který dělá japonské tetování v Praze: Alex, Pavel, Marvoy

Tradice japonského tetování je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších ve světě. O její vlivu říká alespoň ten fakt, že tetování od japonských mistrů zdobílo tělo, dokonce i králů – například anglický panovník Edward VII a ruský car Nikolaj II dělali tetování u nejstarších mistrů zemi vycházejícího slunce. Samozřejmě, že Japonsko mělo rozhodující vliv na detaily obrazu a styl. Klasickou symboliku japonského tetování tvoří obraz tradičních a mytologických objektů: drak, kapr, démony, květiny a tak dále. Všimněte se působivého stylu „irezumi“ – takové tetování pokrývající většinu těla, a ve starověku byly vytvářeny jehlami na dlouhém bambusu „tebori“, což trvalo až 200 hodin.

Japonci sami věří, že v současné době pouze oni uchovali znalost opravdových pravidel výzdoby těla. Barva, tvar, složení a místo, kde bude umístěno tetování, tradičně závisí na typu japonského tetování. Důležitou složkou je také hladká hra barev a šerosvitu. V Evropě tyto tetování jsou více akceptování jako umění, které k nám přišlo ze země vycházejícího slunce, a japonští mistři, znalci irezumi nepřestávají říkat: “Jak můžete dokončit tetování za jeden den!“

Nyní japonská tetování nejen že neztrácí, ale získávají popularitu v evropské části světové populace. To je způsobeno především estetickou hodnotou obrazů v japonském stylu. Vzrušující proplétané znaky, obrazy zvířat a mýtické tvory jsou nezapomenutelným obraz toho, co člověk nosí na svém těle.

Příklady práci tatérů našeho studia:

ZEPTEJTE SE!
[recaptcha]